Sports Digest: Το χατ τρικ του Nick Master οδηγεί τους Mariners πέρα ​​από τους Admirals

ΧΑΚΙ

Ο Nick Master έσπασε την ισοπαλία τρίτης περιόδου με το δεύτερο γκολ του στο παιχνίδι, στη συνέχεια ολοκλήρωσε το χατ τρικ του λιγότερο από πέντε λεπτά αργότερα, φέρνοντας τους Maine Mariners σε μια νίκη 5-3 ECHL την Κυριακή επί των Norfolk Admirals στο Norfolk της Βιρτζίνια.

Ο Cam Askew σκόραρε στην πρώτη περίοδο και το άδειο δίχτυ του Nick Jermain στα 17 δευτερόλεπτα σφράγισε τη νίκη. Ο Mathew Santos και ο Mitchell Fossier είχαν από δύο ασίστ και ο τερματοφύλακας της Mainers, Brandon Bussi έκανε 23 αποκρούσεις.

NHL: Ο Fabian Zetterland σκόραρε αργά στην πρώτη περίοδο, ο Nico Hischier και ο αμυντικός Ryan Graves σκόραραν με διαφορά 33 δευτερολέπτων νωρίς στη δεύτερη και ο Vitek Vanecek έκανε 20 αποκρούσεις καθώς οι ορμώμενοι New Jersey Devils κέρδισαν τους φιλοξενούμενους Columbus Blue Jackets, 7-1.

Οι αμυντικοί John Marino και Jonas Siegenthaler, Jesper Bratt και Miles Wood σκόραραν επίσης για το New Jersey, το οποίο βομβάρδισε τους Blue Jackets με 53 βολές και κέρδισε για έκτη φορά σε επτά παιχνίδια αφού έχασε δύο φορές για να ξεκινήσει τη σεζόν. Ο Κολόμβος έχασε το τρίτο του στη σειρά.

ΜΠΕΙΖΜΠΟΛ

MLB: Οι Κάνσας Σίτι Ρόγιαλς προσέλαβαν τον προπονητή του πάγκου των Τάμπα Μπέι Ρέις, Ματ Κουατράρο, ως νέο προπονητή τους, δήλωσε στο Associated Press ένα άτομο με άμεση γνώση της απόφασης.

Το άτομο μίλησε υπό τον όρο της ανωνυμίας επειδή ο σύλλογος δεν είχε ακόμη ανακοινώσει την κίνηση.

Ο Quatraro αντικαθιστά τον Mike Matheny, ο οποίος απολύθηκε ως μέρος μιας εκτεταμένης ανακαίνισης στον οργανισμό αφού τελείωσε με ρεκόρ 65-97 για την έκτη συνεχόμενη ήττα του. Ο Quatraro επιλέχθηκε από τον Γενικό Διευθυντή της Royals, JJ Picollo, ο οποίος ανέλαβε επικεφαλής των επιχειρήσεων μπέιζμπολ του συλλόγου μετά την απόλυση του μακροχρόνιου μάνατζερ του front office Dayton Moore.

ΓΚΟΛΦ

ΕΞΑΙΤΙΑΣ: Ο Seamus Power πήρε το προβάδισμα για τα καλά με ένα πλαστό πουλάκι 25 ποδιών στην 14η τρύπα και κράτησε για να κερδίσει το Πρωτάθλημα Μπάτερφιλντ Βερμούδων για τον δεύτερο τίτλο του PGA Tour.

Ένας μπαμπούλας στην τελευταία τρύπα έδωσε στον Ιρλανδό ένα 1-under 70 και μια νίκη μίας βολής επί του Thomas Detry, ο οποίος νωρίτερα τρύπησε μια βολή στο bunker στο 18ο για πουλάκι και ένα 67.

Ο πρωτάρης του PGA Tour, Ben Griffin, ξεκίνησε την εννέα πίσω με πουλάκια και είχε προβάδισμα δύο βολών έναντι του Power, αλλά στη συνέχεια άνοιξε τέσσερις ευθείες τρύπες και ακολούθησε με ένα διπλό μπαμπάκι στις 16 καθώς έπεσε σε τριπλή ισοπαλία για την τρίτη θέση.

ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: Ο Τζόρνταν Σμιθ οδήγησε από την αρχή μέχρι το τέλος για να κερδίσει το Masters της Πορτογαλίας για την πρώτη του νίκη στον Ευρωπαϊκό Γύρο σε περισσότερα από πέντε χρόνια.

Ο Smith πυροβόλησε ένα 8-under 63 για να ολοκληρώσει το τουρνουά στα 30 under. Ο Άγγλος τελείωσε τρεις βολές μπροστά από τον Γκάβιν Γκριν, ο οποίος προσπαθούσε να χαρίσει στη Μαλαισία την πρώτη της νίκη στο Ευρωπαϊκό Γύρο.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

MLS: Ο Cristian “Chicho” Arango σημείωσε το πράσινο φως για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι και το Los Angeles Football Club προκρίθηκε στον πρώτο τελικό του MLS Cup με τη νίκη 3-0 επί της Austin FC στο Λος Άντζελες.

Η LAFC – που κέρδισε το Supporters Shield ως η κορυφαία ομάδα στην κανονική περίοδο – θα φιλοξενήσει τον τελικό του MLS Cup το απόγευμα του Σαββάτου ενάντια στον νικητή του τελικού της Ανατολικής Περιφέρειας της Κυριακής το βράδυ μεταξύ NYCFC και Philadelphia Union.

ΑΓΓΛΙΑ: Η Άρσεναλ επέστρεψε στην κορυφή της Premier League με τη νίκη με 5-0 επί της Νότιγχαμ Φόρεστ.

• Ο Μάρκους Ράσφορντ σημείωσε το 100ο του γκολ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά χρειάστηκε ηρωισμός από τον τερματοφύλακα Νταβίντ ντε Χέα για να εξασφαλίσει τη νίκη με 1-0 εντός έδρας με τη Γουέστ Χαμ.

Ο Ντε Χέα έκανε τρεις εξαιρετικές αποκρούσεις στο δεύτερο ημίχρονο για να βοηθήσει τη Γιουνάιτεντ να ανέβει στην πέμπτη θέση.

ΑΓΩΝΑΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ

ΦΟΡΜΟΥΛΑ ΕΝΑ: Ο Max Verstappen σημείωσε το ρεκόρ της Formula 1 για νίκες σε μια σεζόν, κερδίζοντας στο Grand Prix της Πόλης του Μεξικού για να πάρει την 14η νίκη του και να σπάσει το ρεκόρ που μοιράστηκε με τον Michael Schumacher και τον Sebastian Vettel.

Ο Λιούις Χάμιλτον τερμάτισε δεύτερος για δεύτερη συνεχόμενη εβδομάδα. Ο Σέρχιο Πέρεθ ήταν τρίτος εντός έδρας για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά.

ΤΕΝΙΣ

SWISS INDOOR: Ο Felix Auger-Aliassime κέρδισε τον τρίτο συνεχόμενο τίτλο του, επικρατώντας του Holger Rune με 6-3, 7-5 στη Βασιλεία της Ελβετίας.

Η ένατη κατάταξη Auger-Aliassime πρόσθεσε τον τίτλο της Βασιλείας στις νίκες τις προηγούμενες δύο εβδομάδες στη Φλωρεντία της Ιταλίας και στην Αμβέρσα του Βελγίου.

Χρησιμοποιήστε την παρακάτω φόρμα για να επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασής σας. Μόλις υποβάλετε το email του λογαριασμού σας, θα στείλουμε ένα email με έναν κωδικό επαναφοράς.