ΣΥΝΕΧΙΣΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ – Chronicle Express

Rob Maeske
The Chronicle-Express

Βόλεϊ

17 Οκτωβρίου Mynderse 3, Penn Yan 1 Ο Mynderse πήρε τη νίκη σε ένα ανταγωνιστικό παιχνίδι εναντίον του Penn Yan. Τα αποτελέσματα του αγώνα ήταν 25-20, 25-22 και 25-20 για τους Διαβόλους. Dundee/Bradford 4, Addison 1 Οι BraveScots πήραν τρία από τα τέσσερα παιχνίδια σε ένα παιχνίδι εκτός πρωταθλήματος εναντίον της Addison. Ο Άντισον κέρδισε το πρώτο παιχνίδι με 25-22, αλλά οι Νταντί/Μπράντφορντ κέρδισαν το υπόλοιπο με σκορ 25-9, 25-14, 25-19.

18 Οκτωβρίου Dundee/Bradford 3, Hammondsport 0 Οι Νταντί/Μπράντφορντ κέρδισαν και τα τρία παιχνίδια απέναντι στη Χάμοντσπορτ με σκορ 25-13, 25-6 και 25-9. Η νίκη έδωσε στο DB 11-5 συνολικά αυτή τη σεζόν.

20 Οκτωβρίου Penn Yan 3, Dundee/ Bradford 0 Ο Πεν Γιαν κέρδισε τη Νταντί/Μπράντφορντ και στα τρία παιχνίδια για να ολοκληρώσει την κανονική περίοδο και για τις δύο ομάδες. Τα σκορ του αγώνα ήταν 25-18, 25-20 και κλειστό 28-26 για την ΠΥ. Η νίκη έφερε τον Penn Yan στο 10-7 συνολικά αυτή τη σεζόν και 7-5 στο Finger Lakes West. Το Dundee/Bradford ολοκλήρωσε την κανονική του σεζόν με συνολικό ρεκόρ 11-6 και ρεκόρ 6-6 στο Finger Lakes West. Το πρώτο τμηματικό παιχνίδι των Νταντί/Μπράντφορντ θα είναι στις 27 Οκτωβρίου εναντίον του Γουίτλαντ-Τσίλι. 21 Οκτωβρίου Penn Yan 3, Hammondsport 0 Ο Πεν Γιαν ολοκλήρωσε την κανονική του σεζόν με ένα σκούπισμα τριών αγώνων εναντίον του Hammondsport. Τα αποτελέσματα για τους αγώνες ήταν 25-14, 2512 και 25-19. Το επόμενο παιχνίδι του Πεν Γιαν θα είναι το πρώτο του παιχνίδι τομής, όπου θα αντιμετωπίσει την Αττική στις 29 Οκτωβρίου.

Ποδόσφαιρο για αγόρια

Ενότητες Τάξη Β2 19 Οκτωβρίου (#2) Penn Yan 1, (#7) Mynderse 0 Αφού ο υψηλός σπόρος της PYA τους έδωσε αντίο για τον πρώτο γύρο της κατηγορίας B2, οι Mustangs κέρδισαν τον Mynderse σε ένα παιχνίδι ενός πόντου και προκρίθηκαν στους ημιτελικούς του τουρνουά. Ο Κάρσον Νάγκπολ σημείωσε το νικητήριο γκολ με την ασίστ του Λάντον Μπέρι. Ο τερματοφύλακας των Mustang, Thomas Barden, είχε 10 αποκρούσεις στο παιχνίδι. Η PYA ήταν εν μέρει επιτυχημένη με την άμυνά τους, με τους Roark Castner, Jesse Young και Spencer Enos να λάμπουν ιδιαίτερα. Το επόμενο παιχνίδι των Mustangs θα είναι εναντίον του Νο 3 σπόρου της κατηγορίας Β2, North Rose-Wolcott στις 26 Οκτωβρίου. Το αποτέλεσμα αυτού του αγώνα θα το πάρουμε στο επόμενο τεύχος.

ΔΙΟΡΘΩΣΗ: Αναφέρθηκε λανθασμένα την περασμένη εβδομάδα ότι οι συμπαίκτες David Reid και Jayden Reid είναι αδέρφια. Δεν έχουν σχέση. Κατηγορία C1 19 Οκτωβρίου (#9) Canisteo-Greenwood 2, (#8) Marcus Whitman 0 Η Whitman ολοκλήρωσε νωρίς τη σειριακή της πορεία, πέφτοντας στον πρώτο γύρο από το Canisteo-Greenwood. Οι Declan McAneney και Gavin Cobin σκόραραν για το CW, με ασίστ από τους Kevin Sirianni και Thomas Sirianni. Ο Γουίτμαν ολοκλήρωσε τη σεζόν με συνολικό ρεκόρ 5-11-1. Ο Whitman είχε εφτά ηλικιωμένους στην ομάδα φέτος, συμπεριλαμβανομένων των Gavin Deatherage, Austin King, Lee Martin, Carson Miller, Nick O’Hara, Jared Paddock και Tyler Tiffany.

Κατηγορία C2 19 Οκτωβρίου (#5) Dundee/Bradford 6, (#12) Perry 0 Οι Dundee/Bradford ξεκίνησαν τα Sectionals με δυναμικό ρυθμό, κάνοντας ένα σκούπισμα έξι πόντων του Perry. Ο Aiden Monell και ο Miguel Candela σκόραραν από δύο φορές στο παιχνίδι, ενώ ο Candela πρόσθεσε επίσης μια ασίστ. Επίσης για τους BraveScots, ο Alex Goltry είχε ένα γκολ και μια ασίστ και ο Ian Pavlina σκόραρε μία φορά με ασίστ του Hayden Erick. Η νίκη οδήγησε τους «Σκοτσέζους» στους προημιτελικούς του C2 απέναντι στην (#4) Marion. 22 Οκτωβρίου (#4) Marion 3, (#5) Dundee/ Bradford 2 Οι BraveScots έπεσαν στον Marion και αποκλείστηκαν από το φετινό τουρνουά C2. Ο Μιγκέλ Καντέλα άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι, παίρνοντας τον μοναδικό βαθμό του πρώτου ημιχρόνου. Ο Candela σκόραρε επίσης μία φορά στο δεύτερο ημίχρονο, με τα γκολ των Liam Phelps της Marion και Austin VanDeWalle να ισοφαρίζουν το παιχνίδι μετά από δύο περιόδους. Ήταν ένα γκολ του Aidan Miller της Marion που έκρινε το παιχνίδι στην παράταση. Οι Dundee/Bradford ολοκλήρωσαν τη σεζόν με τελικό ρεκόρ 126. Χάνουν εφτά ηλικιωμένους από την ομάδα φέτος, συμπεριλαμβανομένων των Gavin Briscoe, Cam Buchanan, Hayden Erick, Ryan McTamney, Dylan Monell, Keegan Neu και Gabe Stiles. Κατηγορία D1 (#6) Arkport-Canaseraga 0, (#3) Napoli 0 Arkport-Canaseraga κερδίζει σε μια ξαφνική νίκη PKs Η Νάπολι παρέλειψε τον πρώτο γύρο του τουρνουά D1, αλλά έχασε στο PK από την Arkport-Canaseraga, αποκλείοντάς την από τα Sectionals. Οι Πράσινοι ολοκλήρωσαν τη σεζόν με ρεκόρ 13-3-1 και έχασαν επτά ηλικιωμένους από το ρόστερ τους, συμπεριλαμβανομένων των Adam Bay, Nedelcho Neumann, Cade Rathburn, Jake Stone, Donivan Todd, Logan Voss και Evan Waldies.

Ποδόσφαιρο κοριτσιών

Ενότητες Ενότητα Β2 22 Οκτωβρίου (#5) LeRoy 3, (#4) Penn Yan 2 Στους προημιτελικούς B2, ο Penn Yan έπεσε από τον αντίπαλο της σεζόν LeRoy με μια μικρή ήττα ενός πόντου. Ο ΛεΡόι κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο, σημειώνοντας ένα γκολ μετά από 20 λεπτά και στη συνέχεια ένα ζευγάρι για να τελειώσει η πρώτη περίοδος. Οι Μάστανγκ συσπειρώθηκαν στο δεύτερο, πετυχαίνοντας δύο πόντους για να πλησιάσουν, αλλά δεν μπόρεσαν να ισοφαρίσουν για μια ευκαιρία για νίκη. Οι Maura Dambra, Kenna MacKenzie και Abby Allen ήταν οι σκόρερ για τον LeRoy. Επικεφαλής της προσπάθειας επιστροφής του PY ήταν η Hailey Hassos και η Corinne Barden. Στα δίχτυα, ο τερματοφύλακας της PY Marion Wheeler έκανε πέντε αποκρούσεις, ενώ η Katelyn Everett έκανε τέσσερις για τον LeRoy. Η ήττα οδήγησε τον Penn Yan στο τελικό ρεκόρ 7-9-1 για τη σεζόν, τερματίζοντας 11ος στους Finger Lakes. Ο Penn Yan έχει τέσσερις ηλικιωμένους που αποφοιτούν φέτος, συμπεριλαμβανομένων των Morgan Andersen, Vanessa Martinez, Riley Meredith και Sienna Pettersen, αλλά οι Mustangs έχουν ακόμα πολλά όπλα στο οπλοστάσιό τους για την επόμενη χρονιά με τον αρχηγό της ομάδας που σκοράρει Maihue Miranda-Wiltberger (Sophomore) και τη Hailey Hassos (Junior ), που ο καθένας έχει τρία χρόνια ποδοσφαίρου στο πανεπιστήμιο, και η μαθήτρια της 8ης τάξης Makenna Mullins, η οποία έχει δείξει πολλές δυνατότητες αυτή τη σεζόν.

Ενότητα Γ1 18 Οκτωβρίου (#4) Marcus Whitman 2, (#13) East Rochester 0 Όπως ήταν αναμενόμενο, οι Wildcats μπήκαν στο Sectionals shooting, καθαρίζοντας τον πρώτο γύρο της κατηγορίας C1 με ένα σκούπισμα 2-0. Το East Rochester πάλεψε καλά, κρατώντας τον Whitman σε μόλις ενάμιση πόντο, με αμφότερους να περνούν στα μισά των αντίστοιχων περιόδων τους, και τον τερματοφύλακα των Bombers Lily Chambers-Silva να κάνει 13 αποκρούσεις, αλλά δεν ήταν αρκετά για να αποκρούσουν τους «Cats. που ήταν μια υπολογίσιμη δύναμη αυτή τη σεζόν. Η Λίλι Μορς σημείωσε τον πρώτο πόντο του Γουίτμαν μετά από ασίστ του Ρέιγκαν Βάισινγκερ, ενώ τον δεύτερο σημείωσε η Ζόελ Πέιν από ασίστ της Λάνα Μπέρνετ. Η νίκη οδήγησε τους Wildcats στους προημιτελικούς του C1, όπου αντιμετώπισαν (#5) Canisteo-Greenwood. 21 Οκτωβρίου (#4) Marcus Whitman 2, (#5) Canisteo-Greenwood 1 Η Γουίτμαν πέτυχε τη δεύτερη νίκη της, νικώντας την Canisteo-Greenwood και προκρίθηκε στους ημιτελικούς. Οι Wildcats έλεγχαν το πρώτο ημίχρονο, με την Aurora Woodworth να σκοράρει δύο φορές με ασίστ των Zoelle Payne και Raegan Weissinger. Ο Canisteo-Greenwood απέκρουσε στο δεύτερο ημίχρονο με ένα γκολ της Kylie Williamson, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει το γκολ της ισοφάρισης, εξασφαλίζοντας τη νίκη στον Whitman. Ο τερματοφύλακας των Wildcats Sophie Snyder και ο τερματοφύλακας των Redskins, Brooke Burd, έκαναν οκτώ αποκρούσεις στο παιχνίδι. Με τη νίκη, ο Whitman έμελλε να αντιμετωπίσει τον νούμερο 1 του τουρνουά, τον Gananda στις 25. Τα αποτελέσματα αυτού του παιχνιδιού θα εκτυπωθούν στο επόμενο τεύχος μας. Ενότητα Γ2 18 Οκτωβρίου (#12) Κούβα-Ράσφορντ/ Χίνσντεϊλ 5, (#9) Νταντί/ Μπράντφορντ 0 Οι BraveScots αποκλείστηκαν νωρίς από το Sectionals, διατηρώντας ένα shutout πέντε πόντων στον πρώτο γύρο του τουρνουά Class C2. Η Σοφία Ρικέλμε οδήγησε τους Rebels με τρία γκολ. Επίσης για το CRH, ο Taylor Searle είχε ένα γκολ και μια ασίστ και ο Cloey Larabee πρόσθεσε δύο ασίστ. Ο τερματοφύλακας των Rebels, Tara Duvall, είχε έξι αποκρούσεις στο παιχνίδι. Με την ήττα, οι Dundee/Bradford ολοκλήρωσαν τη σεζόν με τελικό ρεκόρ 8-8-1, τερματίζοντας 8οι στο Finger Lakes League. Οι Σκωτσέζοι χάνουν μόλις δύο ηλικιωμένους μετά την αποφοίτησή τους, τους καπετάνιους Trisha Edminster και Hayden Morrison, αφήνοντάς τους αρκετούς ταλαντούχους ανερχόμενους και πολλές δυνατότητες το 2023. Τμήμα D1 22 Οκτωβρίου (#3) Napoli 2, (#6) Honeoye 1 Μετά την παράβλεψη του πρώτου γύρου του βραχίονα D1, το Big Green κέρδισε τον πρώτο του αγώνα τομής, νικώντας τον Honeoye σε ένα στενό, τεταμένο παιχνίδι. Ο Ashley Thomas της Honeoye πέτυχε το πρώτο γκολ του αγώνα, κερδίζοντας το πρώτο ημίχρονο για τους Bulldogs, αλλά η Mia Betrus της Napoli ισοφάρισε στο δεύτερο ημίχρονο, στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση, όπου ο Betrus σκόραρε το νικητή του αγώνα. Τα πέναλτι πλήγωσαν πραγματικά τον Honeoye, με τους Bulldogs να παίρνουν κίτρινη κάρτα σε κάθε ημίχρονο και τον τερματοφύλακα Mickalya Scheele να τραβάει κόκκινη κάρτα στην παράταση, δίνοντας τη νίκη στη Napoli. Ο Scheele έκανε πέντε αποκρούσεις, ενώ ο τερματοφύλακας της Napoli, Grayce Hebding, χρειάστηκε να κάνει 19, δείχνοντας από πού μπορεί να προήλθαν ορισμένες από τις απογοητεύσεις του παιχνιδιού. Η νίκη έφερε αντιμέτωπη τη Νάπολι με τον Νο. 2 σπόρο, Genesee Valley/Belfast. Αυτός ο αγώνας θα διεξαχθεί απόψε και θα ανακοινωθεί στο φύλλο της επόμενης εβδομάδας.

Ποδόσφαιρο

21 Οκτωβρίου Penn Yan/Dundee 48, Cuba-Rushford/Hinsdale 8 Στο τελευταίο τους παιχνίδι της κανονικής περιόδου, ο Penn συνέτριψε τους Yan/Dundee Rebels σε μια νίκη 40 πόντων, αν και τέτοιου είδους σκορ δεν ήταν κάτι σπάνιο για τις Mustangs με 6-1 αυτό το φθινόπωρο. Το PYD ξεκινώντας το QB Carter Earl πήγε 13/15 την ημέρα, πετώντας για 128 γιάρδες και τρία TD. Ο Ερλ είχε επίσης τέσσερις μεταφορές, με ένα ταξίδι στην τελική ζώνη. Ο Ashtian Dunning μπήκε για να ανακουφίσει τον Earl αργότερα στο παιχνίδι, με τις τρεις πάσες του να βρίσκουν έναν δέκτη και να ρίχνουν για ένα TD. Ο Nick Slavick οδήγησε τις σκωτσέζικες Mustang στη βιασύνη, παίρνοντας επτά φέρουσες για 41 γιάρδες και ένα TD και ο Tony Druker είχε τη μπάλα δύο φορές, με ένα TD. Για τους δέκτες του PYD, ο Dunning έπιασε 6 για 66 γιάρδες και ένα TD, ενώ ο Wyatt Walters και ο Braden Fingar βρέθηκαν επίσης στην τελική ζώνη για τα TD. Ο Hunter Sheehan ηγήθηκε της άμυνας των Mustangs με 10 τάκλιν. Επίσης για το PYD, ο David Young είχε επτά τάκλιν και ο Wyatt Walters δύο και ένα pick. Οι Penn Yan/Dundee μπαίνουν τώρα στο Sectionals, με τον πρώτο τους αγώνα εναντίον των Midlakes στις 28 Οκτωβρίου.

East Rochester/Gananda 2, Marcus Whitman/Bloomfield 0 Η Whitman/Bloomfield έχασε τον τελευταίο αγώνα της κανονικής περιόδου.