Κορυφαία παιχνίδια NFL Week 8: 49ers, Seahawks roll; ακολουθήστε τους Packers-Bills

Εβδομάδα 8 από NFL Η σεζόν ήταν γεμάτη απίστευτο ποδόσφαιρο, και μένουν ακόμα περισσότερα το βράδυ της Κυριακής!

Ο πρωτάρης στρατηγός Malik Willis έκανε το πρώτο του ξεκίνημα στο NFL στη νίκη των Tennessee Titans επί των Houston Texans, οι πρωτοεμφανιζόμενοι San Francisco 49ers κέρδισαν τους Los Angeles Rams και οι κορυφαίοι της κατηγορίας Seattle Seahawks έδωσαν στους New York Giants τη δεύτερη ήττα τους στη σεζόν.

Ξεκινήστε τα πράγματα νωρίτερα, Ράσελ Γουίλσον και Ντένβερ Μπρόνκος οριακά νικημένος Τζάκσονβιλ Τζάγκουαρ στο Στάδιο Γουέμπλεϊ του Λονδίνου στον τρίτο αγώνα της International Series 2022. Κατά τα άλλα, οι Dallas Cowboys κυριάρχησαν στους Chicago Bears, ενώ οι Minnesota Vikings ξεπέρασαν τους Arizona Cardinals και οι Atlanta Falcons έκλεισαν την πρώτη θέση στο NFC South με μια άγρια ​​νίκη επί της παράτασης επί των Carolina Panthers.

Αυτά είναι τα κορυφαία στοιχήματα από τη δράση της Κυριακής.

Green Bay Packers στο Buffalo Bills

Οι μεγάλες διαδρομές έστησαν το Buffalo TD

Ο Ντέβιν Σίνγκλεταρι, που γυρνούσε πίσω, έκανε ένα τρέξιμο 30 γιάρδων με τη δεύτερη κατοχή του Μπάφαλο, βάζοντας τους Μπιλς στην κόκκινη ζώνη. Στη συνέχεια, ο τέταρτο μπακ Τζος Άλεν κατέβασε για πρώτη φορά με τα πόδια του στο τρίτο και στο 14ο.

Δύο παιχνίδια αργότερα, ο Άλεν ανακατεύτηκε και βρήκε τον Dawson Knox για ένα touchdown, δίνοντας στους Bills προβάδισμα 7-0.

17 έως 14

Ένα από, αν όχι ο Το καλύτερο δίδυμο δεκτών σε επίπεδο στρατηγού στο NFL έκανε το δικό του με την τρίτη κατοχή του Μπάφαλο. Στο τέταρτο παιχνίδι του drive, ο Allen χτύπησε τον Stefon Diggs για ένα touchdown 26 υάρδων. Οι Bills προηγήθηκαν με 14-0.

Το πακέτο φτάνει

Ξέρεις ποιος δεν έχει κομμένες επαναλήψεις; Romeo Doubs. Ο αρχάριος δέκτης έπιασε μια εντυπωσιακή πάσα στα 19 γιάρδα από τον Άαρον Ρότζερς, μειώνοντας το έλλειμμα του Γκριν Μπέι σε 14-7.

Πολύ το TD

Ο Isaiah McKenzie πήρε ένα handoff από τον Allen και το έβαλε στην τελική ζώνη, δίνοντας στους Bills προβάδισμα 21-7.

Μείνετε συντονισμένοι για ενημερώσεις.

San Francisco 49ers 31, Los Angeles Rams 14

Κόλπα και λιχουδιές!

Οι Κριοί ήταν πρώτοι στο ταμπλό, χάρη σε έναν σκορ κατάδυσης από τον Matthew Stafford, αλλά οι Niners έφτιαξαν τα πράγματα αμέσως μετά με μια τρελή πάσα στα 34 μέτρα από τον Christian McCaffrey στον Brandon Aiyuk.

Δυναμικό δίδυμο

Το Stafford συνδέθηκε με τον Cooper Kupp για ένα σκορ στο δεύτερο τέταρτο για να πάρει το προβάδισμα στο ημίχρονο.

Τι δεν μπορεί να κάνει;

Με ένα περαστικό touchdown ήδη στα βιβλία, ο McCaffrey έκανε ένα ακροβατικό TD για να δώσει προβάδισμα στους Niners, ακολουθούμενο από ένα ορμητικό άγγιγμα στο τέταρτο τρίμηνο για να ολοκληρωθεί η trifecta. Ο CMC έγινε μόλις ο τέταρτος παίκτης στην ιστορία του NFL που κατέγραψε ένα πέρασμα, βιασύνη και λήψη TD στο ίδιο παιχνίδι, και ο πρώτος μετά τον LaDainian Tomlinson το 2005.

Seattle Seahawks 27, New York Giants 13

Εύρεση ρυθμού

Το Σιάτλ πήρε το πρώτο σκορ του παιχνιδιού όταν ο Τζένο Σμιθ βρήκε τον Ντ. Κ. Μέτκαλφ στο πίσω μέρος της ζώνης τέλους.

Το παίρνει!

Η άμυνα των Giants είχε μια ανατροπή του συμπλέκτη στη γραμμή των 2 γιάρδων του Σιάτλ, η οποία γρήγορα μετατράπηκε σε ένα Touchdown για ισοπαλία πριν από το ημίχρονο, αλλά δεν κατάφεραν να συνεχίσουν και οι Seahawks βγήκαν νικητές.

Washington Commanders 17, Indianapolis Colts 16

Ανάληψη ευθύνης

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Terry McLaurin διέκοψε μια υποδοχή στα 42 γιάρδας, κάτι που βοήθησε να δημιουργηθεί το αποτέλεσμα του Antonio Gibson. touchdown να δώσει στην Ουάσιγκτον το προβάδισμα.

Χάος στο Indy!

Οι διοικητές συγκέντρωσαν μια τελείως άγρια ​​τελευταία κίνηση για να εξασφαλίσουν την οδική νίκη. Οι Colts προηγήθηκαν μέχρι τα τελευταία λεπτά, όταν ο Taylor Heinicke έριξε back-to-back 20 και πλέον γιάρδα ρίξε για να φτάσει η παράβαση στη γραμμή 1 υάρδας. Μετά σκορΗ Ουάσιγκτον πήρε ένα ένα βαθμό προβάδισμα με 22 δευτερόλεπτα να απομένουν!

Tennessee Titans 17, Houston Texans 10

Πολύ σκληρό

Ο Derrick Henry απογειώθηκε για ένα touchdown 29 γιάρδων, δίνοντας στους φιλοξενούμενους Τιτάνες το προβάδισμα στο δεύτερο τέταρτο.

πρόσθεσε ο Χένρι άλλο ένα σκορ στο δεύτερο ημίχρονοκαι σηματοδοτεί το τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι του με δύο ή περισσότερα touchdowns εναντίον των Texans.

Dallas Cowboys 49, Chicago Bears 29

Ζεστό ξεκίνημα

Ο Ντάλας έκανε κλικ σε όλους τους κυλίνδρους νωρίς. Αφού πήραν πρώτα τους Καουμπόηδες στο ταμπλό με ένα stealth τρέξιμοΟ Dak Prescott επέκτεινε το προβάδισμα του Dallas με αυτή την ομαλή σύνδεση μεταξύ Prescott και CeeDee Lamb.

Κάνει δήλωση

Οι Cowboys πρόσθεσαν το τρίτο σκορ της ημέρας χάρη σε ένα φορτηγό που πετάει ψηλά από τον Michael Gallup και μια μεγάλη πορεία από τον Prescott που δημιούργησε ένα σαφές διαδρομή προς την τελική ζώνη για τον Tony Pollard.

Ακριβώς για τα χρήματα

Η άμυνα των αρκούδων επιλέγεται από τον Πρέσκοτ κοντά στη μεσαία γραμμή λίγο πριν το διάλειμμα, που επέτρεψε στην Justin Fields & Co. να κεφαλαιοποιήσει και να χτυπήσει ένα σκορ για να κρατήσει τα πράγματα κοντά.

Χάος!

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν άγριο στο Ντάλας. Οι Cowboys σημείωσαν ένα touchdown στο τρίτο τέταρτο σε μια 36-υάρδα fumble ανάκαμψη από τον Micah Parsons για να επεκτείνουν το προβάδισμά τους. Στη συνέχεια, με ορμή με το μέρος τους, ο Ντάλας έφτασε στο πρώτο σκορ στο τελικό καρέ — ένα τέρας βιασύνη 54 υάρδων από κανέναν άλλον από τον Pollard.

Minnesota Vikings 34, Arizona Cardinals 26

Ρόδα!

Ο Κερκ Κάζινς έκανε σπριντ στην τελική ζώνη στην πρώτη διαδρομή των Βίκινγκς στο παιχνίδι, κερδίζοντας σκορ 17 γιάρδων.

Η ιστορία έγινε

Αφού καταλήξαμε σε ένα μεγάλη πρόσφυση στο πλάγιο στο πρώτο τρίμηνο για να βοηθήσετε να μετακινήσετε τις κάρτες προς τα κάτω, Ντε Άντρε Χόπκινς Ακολούθησε αυτό με ένα άγριο touchdown με το ένα χέρι για να κρατήσει τα πράγματα κοντά στο ημίχρονο.

Ο Χόπκινς μπαίνει τώρα Τζούλιους Τζόουνς ως οι μόνοι ενεργοί παίκτες NFL με περισσότερα από 800 αλιεύματα καριέρας.

Atlanta Falcons 37, Carolina Panthers 34 (OT)

Επιλογή με το ένα χέρι

Οι Falcons δυσκολεύτηκαν ακριβώς έξω από την πύλη, καθώς ο Marcus Mariota γύρισε την μπάλα στην πρώτη τους κίνηση στο παιχνίδι. Ο κόρνερ των Panthers, Donte Jackson, πέτυχε ένα κόψιμο με το σαγόνι νωρίς στο πρώτο τρίμηνο.

Καταλήγει

Ο Tyler Allgeier, συμπληρώνοντας τον τραυματία Cordarrelle Patterson, μετέτρεψε ένα σύντομο πέρασμα σε touchdown 25 υάρδων για να διευρύνει το προβάδισμα των Falcons στο τρίτο τέταρτο.

Γεια σου Μαρία!

Οι Panthers έμειναν 12 δευτερόλεπτα για να παίξουν, έτσι ο PJ Walker το πέταξε και ο DJ Moore κατέβηκε με τη μπάλα στην τελική ζώνη για ένα παιχνίδι ισοπαλίας 62 γιάρδων.

Ωστόσο, αυτή ήταν μόνο η αρχή. Το παιχνίδι πήγε στην παράταση αφού η Καρολίνα έχασε τον επιπλέον πόντο, ο οποίος απωθήθηκε λόγω υπερβολικού πανηγυρικού πέναλτι στον Μουρ επειδή έβγαλε το κράνος του μετά το σκορ.

Οι Falcons κατέληξαν να κερδίζουν με ένα γκολ στο τέλος του αγώνα Εγώ όχι.

Philadelphia Eagles 35, Pittsburgh Steelers 13

Οι Eagles βγήκαν δυνατοί στην πρώτη τους κίνηση στο παιχνίδι. Η Jalen Hurts συνδέθηκε με τον δέκτη αστέρι AJ Brown για ένα τέρας 39 υάρδων που έφερε το Lincoln Financial Field στα πόδια του!

Τέχνασμα!

Οι Steelers έφτιαξαν τα πράγματα στις επτά με ένα trick-play touchdown που κατέπληξε την άμυνα των Eagles.

Πάντα. Ανοιξε.

Η χημεία των Hurts-Brown ήταν δυνατή στο Philly, καθώς το ζευγάρι πέτυχε άλλα δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο για να βοηθήσει τους γηπεδούχους σε μια εύκολη νίκη.

New England Patriots 22, New York Jets 17

Απότομες ρίψεις

Ζακ Γουίλσον εκτόξευσε ένα στον Garrett Wilson για ένα pickup 54 γιάρδων για να πάρει Τζετ στην κόκκινη ζώνη, όπου πέτυχαν ένα πλασέ για να πάρουν το πρώτο τους προβάδισμα στο παιχνίδι.

Ακολούθα τον αρχηγό

Η Νέα Υόρκη πήρε προβάδισμα στις αρχές του δεύτερου δεκαλέπτου, 10-3, αφού ο Wilson βρήκε τον Tyler Conklin για έξι.

Στο τέλος, οι Jets δεν μπόρεσαν να συγκρατήσουν τους Patriots στα πέντε πεδία, την απόδοση ενός αγγίγματος, και η γηπεδούχος ομάδα έπεσε ελάχιστα.

Miami Dolphins 31, Detroit Lions 27

Συλλογή

Αφού βήξαν την μπάλα στην πρώτη τους κίνηση στο παιχνίδι, τα Dolphins αντέδρασαν στη δεύτερη κατοχή τους. Ο Tua Tagovailoa βρήκε τον Tyreek Hill για ένα κέρδος 36 γιάρδων που δημιούργησε μια Jaylen Waddle touchdown.

Διπλός μπελάς

Ο Hill έκανε ένα εκθαμβωτικό πιάσιμο 42 υάρδων για να βοηθήσει τα Dolphins να μετακινηθούν στο γήπεδο και μπόρεσαν να μειώσουν λίγο τη διαφορά όταν ο Waddle πήρε το δεύτερο σκορ του ημιχρόνου. Το Μαϊάμι εξασφάλισε τη νίκη.

New Orleans Saints 24, Las Vegas Raiders 0

Δυνατό παιχνίδι εδάφους

Οι Άγιοι πήραν προβάδισμα στο πρώτο τέταρτο, χάρη στο φανταχτερό ποδαρικό που δεν έκανε κανένας άλλος από τον Άλβιν Καμάρα.

Χωρίς τέλος

Αφού δεν είχε touchdown το 2022, μπαίνοντας την Κυριακή, ο Kamara κατέγραψε το δεύτερο του πρώτου ημιχρόνου, ακολουθούμενο από ένα τρίτο σκορ για να ανοίξει το δεύτερο ημίχρονο.

Κάπως έτσι, οι Raiders αποκλείστηκαν για πρώτη φορά από το 2014.

Ντένβερ Μπρόνκος 21, Τζάκσονβιλ Τζάγκουαρς 17

Ρίχνοντας κορώνες

Οι Τζαγκς ανέβηκαν πρώτοι στο ταμπλό, όταν ο Τρέβορ Λόρενς βρήκε τον Έβαν Ένγκραμ για έξι από τα δεξιά έξω από την πύλη.

Την καταπολέμηση της

Ο Τζάκσονβιλ προηγήθηκε σε όλο το πρώτο ημίχρονο, αλλά ο Ντένβερ είχε μερικά κόλπα στο μανίκι του στο τρίτο δεκάλεπτο, όταν οι Μπρόνκο πήρε το πρώτο τους προβάδισμα στο παιχνίδι.

Τότε ο Τράβις έδωσε στον Ετιέν Ο Τζαγκς ανέκτησε το προβάδισμα στο τέταρτο δεκάλεπτοαλλά ήταν βραχύβια, καθώς ο Κ. Τζέι Χάμλερ με το πλάτος των Broncos μετέφερε την ομάδα του προς τα κάτω και ο Λατάβιους Μάρεϊ ανέβηκε με το σκορ για να κάνει το 21-17.

Σφραγίζει τη συμφωνία

Οι Τζαγκς πήραν τη μπάλα πίσω σε λιγότερο από δύο λεπτά απομένουν, αλλά ο Λόρενς επιλέχτηκε αμέσως από την πλευρά του γηπέδου του Τζάκσονβιλ και τα πράγματα τελείωσαν εκεί.

Πάρτε περισσότερα από το National Football League Ακολουθήστε τα αγαπημένα σας για να λάβετε πληροφορίες για παιχνίδια, ειδήσεις και άλλα