Κάψουλες προεπισκόπησης AK Valley Football Playoff για αγώνες 31 Οκτωβρίου 2022

3.Α τάξη

Ημιτελικοί

2-Plum (18-1-1) vs. 11-Ambridge (13-6-1)

6:15 μ.μ., West Allegheny’s Joe P. DiMichela Stadium, North Fayette

Αγώνες Νικητής: Νικητής του Σαββάτου 1-Moon (18-0-1)/13-Montour (12-4-4) στο Πρωτάθλημα WPIAL στο Highmark Stadium (ώρα TBD)

Προπονητές: Raf Kolankowski, Plum; Kevin Amos, West Allegheny

Παίκτες για παρακολούθηση: TJ Schrecongost, MF, Plum; Will Gruzza, F/MF, Ambridge

Κόρνερ: Η Plum προκρίθηκε στα ημιτελικά αφού κέρδισε τη North Catholic με 6-2 και τη South Fayette με 2-1 στα πέναλτι. Στα προημιτελικά, ο TJ Schrecongost σκόραρε στον κανονισμό και ο Nathan Morrill είχε το καθοριστικό γκολ στα πέναλτι. Ο Λούκας Πίτμαν σημείωσε 17 γκολ στην κανονική περίοδο για να ηγηθεί των Μάστανγκ. … Η Άμπριτζ ανέτρεψε τον Νο. 6 Χάμπτον, 3-0, στον πρώτο γύρο και τον Νο. 3 Τόμας Τζέφερσον, 7-1, στους προημιτελικούς. Ο Άντονι Πάουελ και ο Τζέι Τζέι Σιμς σκόραραν δύο φορές εναντίον του Τ. Τζέι. Ο Γουίλ Κρούκα σημείωσε 21 γκολ στην κανονική περίοδο των «Μπρίτζερς».

Τάξη 2Α

Ημιτελικοί

1-South Park (19-0) vs. 4-Deer Lakes (18-2)

8 μ.μ., Confluence Financial Partners Stadium, McMurray

Αγώνες Νικητής: Νικητής 2-Quaker Valley (17-3)/6-Beaver (13-6) την Πέμπτη στο πρωτάθλημα WPIAL στο Highmark Stadium (ώρα TBD)

Προπονητές: John Cantwell, South Park; Aaron Smith, Deer Lakes

Παίκτες για παρακολούθηση: Kaiden Fischer, M, South Park; Ryan Hanes, F, Deer Lakes

Κόρνερ: Το κορυφαίο South Park κέρδισε το Mt. Pleasant και McGuffey, αμφότεροι 6-0, προκρίνονται στα ημιτελικά. Ο πρώτος σκόρερ των Eagles, Kaiden Fisher (13 γκολ κανονικής περιόδου) είχε δύο γκολ, ενώ στους προημιτελικούς σκόραραν και οι Cam Loveland, Daniel Battista, Jack Ozimek και Kirk Brdar. Οι Eagles ήταν εκεί την περασμένη σεζόν, αλλά έχασαν από τη North Catholic στους προημιτελικούς του WPIAL. … Οι Deer Lakes απέκλεισαν τους Hopewell και West Mifflin, και οι δύο 1-0. Ο κεντρικός μπακ Nate Litrun σημείωσε το μοναδικό γκολ των Lancers και στα δύο παιχνίδια από κόρνερ. Ο Ryan Haynes ηγήθηκε των Lancers με 31 γκολ στην κανονική περίοδο. Η Deer Lakes θέλει να φτάσει στον τελικό του WPIAL για τρίτη φορά σε τέσσερις σεζόν.

Κορίτσια

Τάξη Α

Ημιτελικοί

2-Springdale (15-3) vs. 6-Waynesburg Central (16-3)

6 μ.μ. Δευτέρα στο Confluence Financial Partners Stadium, McMurray

Αγώνες Νικητής: 1-Freedom (15-4)/5-Greensburg Central Catholic (12-3) νικητής την Παρασκευή στον αγώνα πρωταθλήματος WPIAL στο Highmark Stadium (ώρα TBD)

Προπονητές: Mark Bentley, Springdale; Greg Basinger, Waynesburg Central

Παίκτες για παρακολούθηση: Brianna Ross, F, Springdale; Ashlyn Beiser, F, Waynesburg

Κόρνερ: Ο Springdale βρίσκεται στους ημιτελικούς του WPIAL για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά. Πέρυσι, οι Dynamos υποκλίθηκαν στο Highmark Stadium, χάνοντας 1-0 από τη Steel Valley. Ο Springdale πέτυχε το εισιτήριό του για το φετινό WPIAL Class A Final Four με νίκη 2-0 επί του Mohawk No. 1 την περασμένη Τετάρτη στο γυμνάσιο της κομητείας Kiski. 7. Η Ντιναμό έχει συνδυασμένο 33-6 τις δύο τελευταίες σεζόν. Ο Springdale απόλαυσε τη διαμονή του στο στάδιο Richard Dilts της Kiski County, καθώς οι Dynamos νίκησαν επίσης την Sewickley Academy με 3-2 στον πρώτο γύρο. Ο δεύτερος φοιτητής του Springdale Brian Ross και η ανώτερη Grace Gent σκόραραν ο καθένας εναντίον του Mohawk για δεύτερη φορά αυτή τη μετά τη σεζόν. Οι Dynamos προηγήθηκαν με 2-0 μετά από 13 λεπτά, και η ανώτερη Katie Stack και η άμυνα κράτησαν τον Mohawk εκτός του βαθμολογικού πίνακα στο υπόλοιπο της διαδρομής. … Το Waynesburg ακολουθεί τον δεύτερο τίτλο του WPIAL. Οι Raiders κέρδισαν τον τίτλο Class 2A το 2017 και προκρίθηκαν στους προημιτελικούς της PIAA. Νίκησαν τον Freedom, τον Νο. 1 σπόρο στην κατηγορία Α φέτος, με 4-2 στο παιχνίδι τίτλου. Η φετινή ομάδα του Waynesburg τερμάτισε δεύτερη στο Chartiers-Houston Section 2. Οι ομάδες χώρισαν τη σειρά σεζόν. Οι Raiders έχουν κερδίσει πέντε στη σειρά. Κέρδισαν την Ακαδημία Aquinas 1-0 στον πρώτο γύρο και κέρδισαν τον πρωταθλητή Section 4 και Νο. 3 νούμερο Winchester Thurston με 2-1 στους προημιτελικούς πίσω από δύο γκολ του Basinger, ενός ανώτερου από το Maryland. Σκόραρε και το μοναδικό γκολ κόντρα στον Ακινάτη.

Ο Michael Lowe είναι συγγραφέας προσωπικού για το Tribune-Review. Μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον Michael μέσω email στο [email protected] ή μέσω Twitter .

Ετικέτες: ΆμπριτζDeer Lakes, Plum, South Park, Springdale, Waynesburg